DEKORATİF ZEMİN KAPLAMA

Dekoratif Zemin Kaplama Hizmetleri

Fabrikalar gibi, alışveriş merkezleri benzerleri, açık ya da  kapalı oto parklar, hastane zeminleri, sağlık kurumları, iş yerlerindeki ofisler, büyük işyeri ve üniversite yemekhaneleri, işletme mutfakları, oteller gibi pek çok kullanım alanlarını sayabileceğimiz Dekoratif Zemin Kaplama sistemleri konutlardan banyolara, mutfaklara ve tuvaletlerde dahi dekorasyon maksatlı kullanılmakta olup tamamen insanın bulunduğu  her ortamda karşımıza çıkan ihtiyaç duyulan bir yapı malzemesi olmayı sürdürmektedir. 

Fabrikalarda, endüstriyel yapılarda ya da burada sayılan forkliftler,yaya trafiği,  transpletler, iş makinaları, binek araçlar ile oluşan yoğun hareketin yanı sıra fabrika üretiminde kullanılan ve bundan kaynaklanan çeşitli katı, sıvı ham maddeler ve yağlardan dolayı fiziksel, kimyasal etkilerden etkilenen dekoratif beton zeminler Epoksi Kaplama ile koruma altına alınmadığı taktirde öncelikle yüzeysel aşamalara, sonrasında asidik veya bazik sıvıların betona nüfus etmesi ile zemin betonunu tahribata uğramasına sebep olur. Beton üzerindeki bu  aşınmalar, her türlü sebepten oluşan tozlar betonun kir tutması, temizliğinin kolay yapılamaması gibi, görüntü kirliliği ve ortamda uçuşan tozumaya sebep olabilir, insanlar için hijyenik olmayan sağlıksız bir ortam oluşmasına neden olabilir.

Termosetler grubundan kimyasal reçine ile uygulama yapılır.. Aside, suya ve alkaliye karşı direnci yüksektir,böylece hem dayanıklı hem de estetik bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.  Zaman içince özelliğini kaybetmez ve aşınma göstermez. Epoksi zemin kaplama reçinesindeki tekil moleküller kürlenme ajanı ile birleşir ve kimyasal olarak uzun zincirleme molekül bağları oluşturur. Bu birleşim; karışım kürlendiği zaman ser bir polymerler oluşturmaktadır. Genelde iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi bir süre sonra sıvı halden katı hale geçebilmekte ve uygulamaya uygun bir hal alabilmektedir.  Takip eden 24 saat içinde ise kurumaya geçer.  Ortalama 7 gün içinde istenilen ve yeterli sertliğe ulaşmaktadır.

Dekoratif Zemin Kaplama Uygulamalarının Genel Özellikleri Nelerdir?

1.Kimyasallara karşı dayanıklılığı çok yüksek seviyededir.

2.Sürtünmeye ve ayrıca aşınmaya karşı dayanıklı zeminler oluşturur.

3.İçeriğinde solvent bulunmaktadır.

4.Estetik bir görüntü oluşturur.

5.Hijyeniktir ve temizlenmesi de kolaydır. sağlık açısından bir zararı yoktur.

6.Kaymaz bir zemin oluşturur.

7.Dekoratif uygulamalarda geniş bir renk yelpazesi sahiptir.

DEKORATİF ZEMİN KAPLAMA
Whatsapp
Whatsapp