Yapı Güçlendirme

Güçlendirilmiş Yapıda Yenilenmiş Gelecek

YAPI GÜÇLENDİRME

Hasarsız yapı elemanlarının bina ve yapı güçlendirmesi hasarlarının giderilmesi amacıyla yapılan onarma işlemidir. Zaman aşımına uğramış hasarlı yapıların dayanımını arttırmak ve en aza indirgemek için çeşitli güçlendirme çalışmaları mevcuttur. Hasarların tespiti ve doğru müdahale ile yapı güçlendirme gerçekleşmiş olur.

Yapı Onarım Çeşitlerinin Yararı ve Zararı

Betonarme güçlendirmesinde üç çeşit kullanılır bunlar karbon fiber, beton ve çeliktir. Öncelikle kolonlarda kullanımı gerçekleşir. Yapıyı güçlendirmede kullanılan bu malzemelerin olumlu ve olumsuz yönleri de mevcuttur. Günümüze kadar en fazla kullanılmış beton yapımı depreme karşı düşük maliyetli olmasıdır fakat betonun kaliteli olmaması yapının kolay korozyona uğramasını, yük taşımada mukavemetinin azalmasını sağlar. Çeliğin zararı ise zor şekillendirilmesi ve montaj bedelinin fazla olmasıdır.

Yapı Güçlendirmede Verimlilik

Binanın doğal afetlerden korunması için yapı onarım ve taşıyıcı elemanları güçlendirmek büyük önem arz eder. Gelecek hasarlara karşı güçlendirilmiş yapı direnci sayesinde can ve mal kaybını önler. Yapı güçlendirme fiyatlandırmaları hasara ve onarımda kullanılacak makine kullanımlarına göre değişmektedir. Verilen tutar kalite ve standarda uygun olacak şekilde verilerek güvenli, güçlendirilmiş bir yapı elde etmiş olursunuz.

Ay Yalıtım olarak Fore Kazık Yalıtımı, Perde Beton Yalıtımı, Temel Su Yalıtımı, Perde Beton Yalıtımı ihtiyacı olan projelerinizin tüm sorunlarına cevap verebilecek teknolojik kapasite ve tecrübe ile birlikte sizlerin hizmetindeyiz. 

Türkiye'nin ve dünyanın her bölgesine uygulama yapabilecek alt yapıya sahip olan firmamız polyurea, poliüretan ve epoksi zemin çözümleri konusunda sizlere hizmet vermeyi amaçlamaktadır. 1984'ten beri yalıtım ve zemin kaplama konularında hizmet veren firmamız yüksek tecrübe ve değişen, gelişen teknolojiye ayak uyduran kurumsal yapısı ile birlikte kamu veya özel sektör projesi ayırt etmeksizin hizmet vermektedir. Polyurea su yalıtımı konusunda sektörün ilk yerli uygulama firması olan Ay Yalıtım Türkiye ve dünyadan kurumsal müşteri referansı verebilecek birikim ve tecrübeye sahiptir. Tüm referanslarımız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yapı güçlendirme ve bina bazlı verimlilik çalışmalarında sizlere özel projelendirme ve çözümlerimiz ile birlikte sektörün en güçlü firmalarından biri olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Her türlü bina ve yapı için çözüm sunabilecek uzman kadro, sektörel birikim ile sizlerin 1984'ten bu yana çözüm ortaklarınızdan birisiyiz.

Yapı Güçlendirme
Whatsapp
Whatsapp