MEMBRAN UYGULAMALARI

Membran uygulama hizmetlerimiz

MEMBRAN UYGULAMASI

Günümüzde yapıların su yalıtımlarında kullanılmakta olan çeşitli yalıtım malzemeleri arasında, bitümlü su yalıtım örtüle­rinin önemli bir yeri bulunmaktadır. Dünya üzerinde kullanılan, su yalıtımı amacıyla malzeme olan bitümlü su yalıtım örtüleri, ır.teknolojik yenilikler ile birlikte günümüzde su yalıtımında önemli ve iyi sonıuçlar alınan bir uygulama halini almıştır.

Yapının çevresinde uygulanacak olan drenaj çalışmaları sadece yer altında bulunan suyun basıncısını düşürmek için gereli bir çalışma halini alır.. Ancak betonun su geçirimsizlik özelliği ile donatılarak hazırlanmaması neticesinde, su yalıtımını tam olarak sağlamasında bir sonuç alınmaz.  Yalıtılmamış olan yüzeylerden beton bloğunun  bünyesine sızacak olan su ise çelik elemanlarında korozyona sebep olmaktadır. Korozyon ise yapının dayanıklılığını kısaltarak, istenmeyen durumlar oluşturacak sonuçlardan biridir. Ancak polimer bitüm modifiyeli olan malzemeler ile yapının dışarısından bohçalama yöntemi adı verilen sistemle yapılan su yalıtımı ise korozyonu önleyerek yapının ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır..

Geçmişin okside bitümlü örtüleri, yerle­rini izopak bitümlü su yalıtım örtülerine bırakırken bunların daha işlevsel ve detaya özgü olanları da Bahçe Teraslar için bitki köklerine dayanıklı su yalıtım örtüleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genelde sıradan su yalıtım malzemeleri ile kaplanmış çatı yüzeylerinin üzerine koruyucu betonarme yapı, şap gibi katmanlar uygulanarak bitki köklerinin zarar verici etkisini ortadan kaldırılmayı amaç edinmiştir. Fakat birçok bitki kökü türü bu uygulamaları delerek ilerleyebilmekte veya zamanla çatlaklar oluşturup rahatça beton yapıyı geçebilmektedir.

Mebran örtü anlamına gelir ve temel sonucu çatıların suya karşı dayanıklı olmasını sağlamaktır. Standart membran çatılar, epiderm membran çatılar ve PVC membran çatılar olarak farklı membran çeşitleri bulunmaktadır. Mevsimsel olarak değişiklik gösteren bu malzemeler çatlaklar için kullanılıyorsa kristalize edilmiş olan malzemeler kullanılmatadır.

Ay Yalıtım olarak talep ettiğiniz membran uygulamaları ve membran kaynaklı yalıtım sorunlarına çözüm buluyoruz. Her türlü sorunuz için teknik departmanımız ile iletişime geçebilir ve sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

MEMBRAN UYGULAMALARI
Whatsapp
Whatsapp