On Soruda Polyurea Nedir?

Polyurea Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Cevaplar

On Soruda Polyurea / Poliürea

 

1. Polyurea Nedir?

Polyurea çift kompenantlı yapısı ile su izolasyonu , zemin kaplama, yapı güçlendirme için kullanılan elastik yapısına rağmen muadil ürünler ile kıyaslandığında en güçlü dayanımı gösteren bir yapı kimyasal ürünüdür.

2. Polyurea kullanım alanları nedir?

Polyurea  konutlar, endüstriyel alanlar, fabrikalar, çiftlikler, su depoları, kimyasal depolar, su havuzları, kimyasal havuzlarda kullanılanılabilen bir malzemedir. Su izolasyonu istenen tüm alanlarda kullanımı mümkündür. Maden alanlarında, köprü ve otoyollarda da kullanılabilen polyurea mühedislik projelerine göre her türlü beklentiyi karşılayabilecek bir yapı kimyasalıdır. Hijyenik yapısı ile laboratuvar ve tıbbi alanların zeminlerinde de kullanılabilir.

3. Polyurea Renk Seçenekleri Nelerdir?

Gri, füme gibi en çok tercih edilen renklerin yanında polyurea üretiminde temel renk seçeneklerinin hepsi mevcuttur. Ara renkler ise şu aşamada yapılamamaktadır.

4. Polyurea Nasıl Uygulanır?

Polyurea püskürtme esaslı ve özel sprey makinaları ile uygulanabilen bir malzemedir. Bu sayede metrekarede çalışma oranı en yüksek yalıtım malzemelerindendir. Asgari olarak  bir çalışan ve bir makine ile birlikte 250 m2  alan çok kolay bir şekilde yapılabilir.

5. Polyurea’nın Şok Isı Direnci ve Kimyasal Dayanımı Nedir?

-20 0C  ve +200 0C derecelere dayanımı olan malzemenin kimyasal dayanımı en üst düzeydedir. Tam Teknik dökümantasyonlar için teknik departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

6. Polyurea Kimyevi Standartlara Uygun Mudur?

Duayen MS polyurea serisi ( poliürea ) tüm dünya standartlarında akredite almış ve rüştünü bir çok alanda ispat etmiş bir yapı kimyasalıdır. Dünyanın dört bir yanında Türk Patenti ile bir çok işte kullanılmaya devam etmektedir. Avrupa Birliği standartlarına, Türk standartları enstitüsü test merkezlerinden  raporlara sahiptir.

7. Polyurea Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Uygulama yapılırken kimyasal ürün uygulama yönergelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Polyurea doğası gereği su izolasyonunda kullanılan bir malzeme olduğu için uygulama yüzeyinin kuru olması gerekmektedir. Islak alanlarda uygulama da tutunma sağlar fakat suyu emmediği için yüzeyde yükselmelere sebep olabilir. Bu yüzden olabildiğince düz yüzeylerde uygulanır.

8. Polyurea Özel Projelerde Kullanılabilir Mi?

Polyurea askeri, sivil ve bilimsel her projede yüksek kimyasal dayanımı ile kullanılabilir. Hali hazırda bir çok savunma sanayi projesi, sivil otoyol ve endüstriyel projelerde kullanımı devam etmektedir. Açık hava aşam alanlarında ( park, Stadyum vb..) yüksek ömrü ile en çok tercih edilen ürünlerdendir.

9. Polyurea’nın Ömrü Ne Kadardır?

İklimlendirme test sonuçlarına göre polyurea uygun yaşam koşullarında 50 yıl ömrü vardır. Yaşam standartlarına uygun olmayan alanlarda asgari 30 yıl dayanımı garanti edilmektedir. Poliürea’nın UV dayanımı sonsuzdur. Bu özelliği diğer yalıtım ve zemin kaplama ürünlerine karşı en büyük avantajlarından bir tanesidir.

10. Polyurea Maliyetleri Nelerdir?

Polyurea metrekare boyutunuza ve yüzeyin işçilik durumuna göre değişmektedir. Projeniz ile ilgili detayları paylaştıktan sonra size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dikkat etmeniz gereken en önemli unsur saf polyurea kullanılıp kullanılmadığının tespitidir. Bu açıdan sizlere referans verebilen firmaları tercih etmenizi öneririz.

On Soruda Polyurea Nedir?
Whatsapp
Whatsapp