Polyurea Nedir

Sprey Polyurea Uygulaması Malzeme ve Uygulama Seçimi

Polyurea Nedir?

Polyurea su yalıtım malzemesi alanında en son teknolojik ürün olarak yalıtım hizmetlerinde kullanılmaktadır. Sprey olarak uygulanan sprey polyurea dünyada su yalıtımı konusunda ortaya çıkarılmış maliyet ve hizmet süresi oranı en yüksek verimlilikte çalışan ürün olarak ortaya çıkmıştır.

Ay Yalıtım olarak Duayen yapı kimyaya ait olan son sistem sprey polyurea ve polyurea ekipmanları kullanarak endüstriyel alanların, konutların, camilerin, fabrikaların, askeri tesislerin ve su yalıtımı konusunda sorun sahibi tüm alanların su kaçaklarını engelliyoruz. Polyurea doğası gereği su yalıtımı alanında en yüksek verimlilikte fayda sağlayan bir üründür. 

  • Polyurea uzun ömürlüdür.
  • Polyurea sprey ile kolayca uygulanabilir.
  • Polyurea kimyasal dayanımı vardır.
  • Sprey Polyurea hiç bir zaman su geçirmez.
  • Polyurea 200 dereceye kadar ısıya dayanır.
  • Hemen hemen her yüzeye kolayca yapışır.

 

Polyurea hastanelerden, fabrikalara, konutlara,  özel alanlara, uçak pistlerine, otoyol kenarlarına, su depolarına, hayvan çiftlerine uygulanabilen, hijyen belgelerine sahip teknolojik bir üründür. Duayen Yapı kimyanın kendi ar-ge merkezinde geliştirdiği her amaca yönelik ürünler ile birlikte, istenilen tüm yüzeylerde sorunsuz bir uygulama imkanı sunar. 

Polyurea Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Polyurea tam kuruma sağladıktan sonra yüksek bir dayanım ve dirence sahip üründür. Yüzeyde uygularken dikkat edilmesi gereken bazı noktaları vardır. Hava kabarcıkları oluşmasına imkan vermemek için yüzey hazırlığının yapılması ve uygulama yapılacak alanın altına mutlaka kumlama veya astar çalışmasının yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni polyurea çabuk kuruyan bir malzeme olduğu için hatalı yüzeylerde ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilmesidir. Bu yapılmasa bile polyurea ek yersiz olarak tekrar bir sprey uygulaması yapılarak tamiratı en kolay yalıtım malzemesidir. 

Sprey polyurea uygulamasında dikkat edilecek diğer bir husus uygulama sıcaklıkları ve hava şartlarıdır. Genel kabul olarak polyurea, 8 derecelik hava şartlarında kuru ve temizlenmiş zeminlere 80 derece de püskürtülerek sprey uygulaması yapılır. Hızlı kuruyan özelliği sayesinde 20 saniyede kuruma 1 saat içerisinde tam mukavemet gösterecek ve ağırlık taşıyacak bir hal almaktadır. 

Ay yalıtım olarak 1984'ten günümüze yalıtım ve izolasyon teknolojileri konusunda gelişen sektöre en çabuk adapte olan firma olarak sizlere yalıtım, izolasyon ve zemin kaplama ihtiyaçlarınızda çözüm ortağınız olarak hizmet vermekteyiz. Polyurea sprey sistemi ile olarak ihtiyaç duyduğunuz tüm soruların cevaplarını teknik departmanımız cevaplamaktan mutluluk duyacaktır. 

Polyurea Nedir
Whatsapp
Whatsapp