Yangın Boyası

Yangın Yayılımını Geciktirmek İçin Profesyonel Çözüm

AY YALITIM DUAYEN EA-911 BOYASININ YETKİLİ UYGULAYICI FİRMASIDIR.

 

 

YANGIN OLUŞUMU VE YANGIN BOYASI

Maddenin oksijen ve ısıyla birleşmesi tarafından oluşan kimyasal olaylara yanma denir. Yanma oluşumu birçok sebepten ortaya çıkabilir. Bilgisizliğin doğuracağı sonuçlardan kaçınmak adına yapılması gereken basit ve koruyucu önlem olan yangın boyası günümüz yangın yönetmeliğine de uyarak yapıyı gelecek yangın hasarına karşı tedbirli bir hale getirir.

Yangın geciktirici alev almaz boyalar sürülerek uygulanan yüzeyde ek yersiz bir tabaka oluşturur. Yüzeye alev teması uygulansa dahi yanma eğilimini geciktirir. Sürülen yüzeyin nefes almasını sağlar ve yapıda karbondioksit gazı oluşmasını engeller. Böylelikle çelik donatıları korozyondan korumuş olur.

Yangına Karşı Önlem Almak

Yapılacak birçok önlem vardır fakat öncelik yapılan projenin korunmasıdır. Koruma sağlanan yapı sayesinde yanma ile karşılaşıldığında yalıtım tabakası oluşur, reaksiyon süresini aza indirerek tahliye sürecini uzatmış olur. Gecikme sayesinde müdahale ekiplerinin avantajı olacaktır, bu sayede can ve mal güvenliğinizi sağlar. 

Duayen EA 911 yangın boyası , fırça, rulo veya sprey ile uygulanabilen yapısı sayesinde özellikle yapısal çelik elemanlarının yangından korunması için tasarlanmış bir üründür. Şişen tipte, ince film pasif yangın koruyucu kaplamadır.

Selülozik yangına maruz kalan yapısal çeliğin 550°C kritik sıcaklığa ulaşmaması için 120 dakika yangından korunması için kullanılan tek bileşenli su bazlı ince film şişen kaplamadır.

Yapı yangın izolasyonu öncesi edinilecek bilgilendirmeyi baz alarak Ay Yalıtım sayfasındaki iletişim numarasından bizleri arayabilirsiniz.

Yangın boyası konutların ve işyerlerinin, ihtiyaç duyulan tüm noktalarda yangına karşı korunmasını sağlayan en yeni ve en üstün teknolojik koruma katmanlarından biridir. Ay Yalıtım yangın boyası konusunda ihtiyaçlarınıza yönelik tüm çözümleri sizlere sağlamayı hizmet edinmiş çözüm ortağınızdır.

Yangın Boyası
Whatsapp
Whatsapp